2014’te Kazançlı Olacak Sektörler ve İş Alanları

07 Aralık 2013

2014 yılından itibaren birçok sektörde büyük patlamaların yaşanacağı düşünülmektedir. Uzmanlar tarafından incelenerek yapılan araştırmalara göre önümüzdeki birkaç yıl içerisinde büyük patlamalar yaşanacağı düşünülmektedir. Yapılan analizler ve veriler doğrultusunda 10 yıl içerisinde ve 2014 yılında başarıya ulaşılabilecek ve 2014 iş yapılacak sektörler şu şekilde oluşmaktadır.

cocuk giyimÇocuk Giyim Sektörü: Türkiye’de yer alan nüfusun %25’ini 15 yaş altında bulunan çocuklar oluşturmaktadır. Genç nüfusun oldukça fazla olması giyim sektöründe olan ihtiyacın fazla olmasına neden olmaktadır. Ülkemizde 15 yaş altında yaklaşık olarak 19 milyon nüfus bulunmaktadır. Ülkemizde her yıl düzenli olarak 30 milyon Türk Lirası giyim pazarına aktarılmaktadır. Bu maliyetin %17’sini 15 yaş altı çocukların giyimleri oluşturmaktadır. Buradan anlayacağımız her yıl m milyon Türk Lirası çocuklar için bu sektöre aktarılmaktadır. Bu yönde yapılan yatırımlar sizlere büyük kazançlar sağlayacaktır. Yatırım yapılırken ve iş tercihi yaparken bu sektörü de inceleyebilirsiniz. Bu sektörde özellikle çocuk kıyafetleri konumunda büyüyen bir şirket olan LC Waikiki sektörün lideridir. Çıktığı yıldan bu yana ne kadar büyüdüğünü az çok anlayabilirsiniz. Bu yüzde bu sektöre göz atmanızı da öneriyoruz. Araştırılacak diğer iş sektörlerinden bazıları ise; temizlik, kişisel gelişim, güvenlik, kozmetik ve eğitim bulunmaktadır.

2013′te Kazandıracak Sektörler, 2013′te Girişimcilere İş Kapısı Olacak Sektörler

Bijuteri Sektörü: Son yılların en hızlı büyüyen ve gelişme gösteren sektörlerinden birisi bijuteri sektörüdür. Geçmişten günümüze kadar sürekli büyüyerek gelişen bu sektör, ileriki yıllarda da sürekli olarak gelişim gösterecek sektörler arasında bulunmaktadır. 500 milyonun üzerinde bir pazarı olan bijuteri sektörü, 2014 yılında yatırım yapılacak güzel alanlardan birisidir. Her yıl ortalama olarak %30 civarında artış gösteren bijuteri sektörü, yurtdışına kadar çıkmıştır. Bu sektörde uluslararası çalışmak sizlere büyük kârlara sebep olacaktır. Avrupa’da en çok üretilen ülkelerden birisi olan İtalya, birçok ülkeye ihracat yapmaktadır. İhracat yaptığı ülkeler arasında Türk Cumhuriyetleri de bulunmaktadır. İleriye dönük bir yatırım yapacaksanız, bijuteri sektörüne bakmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü gittikçe büyüyor ve kazançları arttırıyor.

Network ve Haberleşme Sektörü: Yapılan araştırmaların bir kısmıda haberleşme sektöründe yapılmıştır. Oldukça artış gösteren bu sektör, her yıl milyarların aktığı bir sektördür. 2014 yılı içerisinde de daha fazla yol kat edecek, ileri ki yıllarda gelişim gösterecektir. 2014 yılında %40 daha gelişim göstereceği düşünülen bu sektör, tercih edilmesi gereken meslekler arasında bulunmaktadır. Veritabanı yöneticisi olan ve network analistliği yapan bir birey yılda 65.000 $’dan fazla maaş almaktadır. Bu maaş aylık 5000 küsur dolara gelmektedir. Bu aylık ücretse Türkiye şartları altında oldukça iyi bir ücrettir. Gelecekte oldukça büyüyeceği düşünülen bu sektör, yatırım yapmak için ve iş seçimi yapmak için iyi meslekler arasında bulunuyor.

Biyoteknoloji Sektörü: Büyük bir şekilde gelişme gösteren Ar-ge, sonunda meyvesini vermiş ve ileride daha da gelişmeye açık bölümler arasındaki yerini almıştır. Biyoteknoloji işleri ar-ge içinde sınırlı olduğu için fazla gelişim gösterememekteydi ancak günümüzde tamamen değişmiştir. Amerika’da yapılan araştırmaya göre 2014 yılında biyoteknoloji ile ilgili herhangi bir dalda uzman olan kişilere ihtiyaç %34 oranında artış gösterecektir.

Sağlık Sektörü:Ülkemizin sürekli olarak gelişmesiyle birlikte, yaşlı nüfusu giderek artış göstermektedir. Nüfusun yaşlı olması, sağlık sektöründe de gelişmeler olacağının kanıtıdır. Amerika’da yapılan araştırmalara göre gelecekte parlayan mesleklerden birisi, 3 işten ikisinin sağlık sektörünü oluşturmasıdır. Evde yapılacak bakımlar, sağlık ekip uzmanları oldukça fazla iş bulabileceklerdir. Özellikle sağlık müdürleri, hemşireler, doktorlar ve sağlık personellerine büyük işler düşmektedir. 2014 yılında bu işlere rağbet oldukça artacaktır. Sağlık sektörüne yönelik ileriye doğru yatırımlar yapabilirsiniz. Ayrıca bu sektörde de iş bulup çalışmanız, 2014 yılı için doğru tercihlerden birisi olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir