Arabasıyla iş arayanlar için 3 Öneri

tarafından
Arabasıyla iş arayanlar için 3 Öneri

Arabamla iş arıyorum diyenler için hazırladığımız bu yazımızda sizlere bazı iş önerilerinde bulunacağız.

Arabasıyla iş arayanlar için öncelikle şunu belirtmeliyiz eğer bu konuda güzel bir gelir elde etmek isterseniz ilk önce vergiye tabi olmanız gerekiyor. Yoksa zabıta problemleri ile çok sık karşılaşırsınız. Bu konunun detayı için ise muhasebeciler ile görüşmeniz gerekiyor ve birde yapacağınız işe göre işi yaptığınız belediye’den izin almalısınız.

yemek

Arabayla yapıbilecek iş önerileri

1- En çok bilinen arabayla iş yapma yöntemi arabanızı rent a car yani araç kiralama şirketlerine kiralamak. Burda günlük kiralama ve aylık kiralama ile ilgili karşılıklı bir fiyat belirleniyor ve bu fiyat üzerinden para kazanabiliyorsunuz. Piyasadaki en çok bilinen bu yöntemde arabanızla ayda 1000 lira üzerinde para kazanmanız mümkün oluyor.

2- Arabanızla tekli ürünler konusunda işlek yerlerde satışlar yapmak. Bu fikirde en çok kalabalık yerlerde para kazanılıyor. Hediyelik eşya, terlik, çiçek, tekstil ürünleri gibi bir çok ürün arabanın üzerine seriliyor ve satılmaya çalışıyor. Çok kazananda var az kazanıp ek gelir olsun diyende var. Hastanelere yakın yerlerde ve kalabalık parkların etrafında yapıldığı gibi sahil kenarlarında da çok yapılıyor.

3- Arabanızı gıda satan bir araca dönüştürmek. Bunun için ise gereken aracınızın panelvan tarzında olması ve içinin geniş olması. Dondurma, Tost, köfte ekmek, dürüm gibi hızlı paket yapılan gıdalar rağbet görüyor ve işin en avantajlı kısmı aracınızı istediğiniz yere çekip orada satış yapmaya devam edebiliyorsunuz. En çok kazananlar ise genelde dondurma satanlar.Özellikle Amerika ve İngiltere’de bu durum çok yaygın ve sadece dondurma satışı için araçlar sürekli dolaşıyor ve para kazanıyorlar.