ASTRONOT BOTLARIYLA ZİNCİR MAĞAZA TURUNDA

tarafından
ASTRONOT BOTLARIYLA ZİNCİR MAĞAZA TURUNDA

Genç bir İtalyan girişimci olan Giancarlo Zanatta’nın, astronot botlarından esinlenerek tasarladığı ‘Moon Boot’ markası gibi kendi alanlarında ikonlanmış ürünleri satışa sunduklarını söyleyen Marka Park Genel Müdürü Gürkal Özer, Moon Boot’ların Ay’da yürüyormuş hissi verdiği için tüketiciler tarafından tercih edildiğini belirtti.

 

astronot-botlariyla-zincir-magaza-turunda-3977336

 

 

Gürkal Özer, “Çünkü her adımda hafif ve rahat hissetmenizi sağlıyor. İnce kauçuk dış tabanı ve hücresel kauçuk orta tabanı bulunan Moon Boot’ların, parlak ya da tercihe göre mat dış yüzey alternatifleri bulunuyor. Louvre Müzesi uluslararası sanatçılar ve uzmanlardan oluşan hakem heyeti ile Moon Boot’u 20. yüzyılın dünya stil ve moda tarihini karakterize eden önemli tasarım sembollerinden biri olarak seçti” dedi.
Moon Boot’un tüm dünyada  simge bir ürün olduğunu kaydeden Özer, “Tüm simgeler gibi önemli sayıda fanları var. Şarkı sözlerine, kitaplara, filmlere, bitirme tezlerine yıllarca konu olmuş, fotoğrafçılara ilham veren bir bot markası” diye konuştu.
Moon Boot’un dünyada Harrods, La Rinascente ve Galeries Lafayette gibi mağazalarda satışa sunulduğunu ifade eden Özer, “Marka Park olarak böyle bir markayı Türkiye’ye getirme konusunda öncü olmak istedik” dedi.

2005’te kuruldu
Marka Park’ın 2005 yılında kurulduğunu söyleyen Özer, şu bilgileri verdi: “Marka Park olarak bir markanın sadece en çok tercih edilen, yani trend olan modellerini seçiyoruz ve satışa sunuyoruz. Mağazalarımızda birçok mağazada karşılaşılan model kalabalıklığına izin, satışı az olan modellere de yer vermiyoruz. Ayrıca müşterilerimiz, mağazamızda birçok markayı yan yana görüp değerlendirme ve buna göre karar verme şansını yakalayabiliyor. Müşterilerimiz, birçok mono brand mağazayı tek tek gezmek yerine zaten en popüler markaların başarılı modellerini bir araya getirmiş olan mağazamızı tercih ediyor.”

20 mağazaya ulaştı

Marka Park olarak her yıl yüzde 100 büyüme gerçekleştirdiklerini kaydeden Özer, “Öncelikli amacımız elbette 2014 yılında da bu istikrarımızı sürdürmek. Ayrıca müşterilerimizle en yoğun şekilde buluşacağımız yerlerde açacağımız yeni mağazalarla zincirimizi de geliştirmeyi hedefliyoruz. Şu anda 20 adet mağazamız bulunuyor” diye konuştu.

Her alışverişe sinema bileti

Bu yıl Beyoğlu’nda tarihi Atlas Pasajı’nda minik bir butik açtıklarını söyleyen Gürkal Özer, şöyle devam etti: “Bildiğiniz gibi Atlas Pasajı’nın üstü Beyoğlu Küçük Sahne, diğer yanı Atlas Sinemaları, karşısı ise tarihi Ses Tiyatrosu. Sinema ve tiyatronun bu kadar kendini hissettirdiği bir yerde bulunan mağazamıza Marka Park Sahne adını uygun bulduk. Mağazanın dekorasyonunda da oradaki tarihi atmosfere olabildiğince katkı sağlamaya çalıştık. Marka Park Sahne mağazamıza gelen müşterilerimiz ayakkabılarını denerken sinema tarihine ait belgeselleri izleyebiliyor. Üstelik sadece bu mağazamıza özel olarak alışveriş yapan müşterilerimize, herhangi bir limit olmadan 2 kişilik sinema bileti de hediye ediyoruz.”