Börekçi Dükkanı

06 Ocak 2014

Kosgeb desteği alan Hatice Hanım börekçi açtı. Kendi işini kuran bir kadın, iş yerindeki imalathanede börek pişiren eşi ile dayanışma içerisinde çalışıyor. Malatya’da girişimcilik eğitimi alan ve aldığı eğitimin verdiği öz güvenle kendi işini kuran bir kadın, eşinin yaptığı börekleri işletmesinde satarak evini geçindiriyor.

Kurduğu iş yerinde, börek ve unlu mamuller ustası olan eşi Mustafa Görür ile çalışan Cumhur Hatice Görür (38), iş hayatında eşi ile birlikte aile dayanışmasına güzel bir örnek sergiliyor. Eşinin işletmenin imalathanesinde yaptığı börek ve diğer unlu mamulleri satarak aile bütçesine katkı sağlayan Cumhur Hatice Görür, KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimine katıldığını söyledi.

Görür, Herkes kendi işini kursun, biz yardımcı olacağız) dediler. Kendi işimi kurmak, bir işletmeyi idare etmek hayalimdi. KOSGEB’e de güvenerek bir börekçi dükkanı açtım. Eşim de börekçi ustası. Beraber çalışmaya karar verdik. Eşim imalathanede börek yapıyor, ben de dükkanda onun yaptığı börekleri satıyorum. Beraberce bu işi götürmeye çalışıyoruz diye konuştu.

 

Börekci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir