Evden Para Kazanmak için İş Fikirleri 2016

tarafından
Evden Para Kazanmak için İş Fikirleri 2016

Evden Para Kazanmak için İş Fikirleri – Evinizin konforu ile çalışıp, istediğiniz işi yapıp hayatınızı idame ettirmenize olanak sağlayacak, 2016 yılında popüler olan iş fikirleri

evden-para-kazanmak

Bazı insanlar sabah 9 akşam 5 çalışmak ister bazıları ise sabah uyandığında evinin konforu içinde işlerini yapmak ister. Eskiden beri evden yapılan işler sadece ekonomiye destek olacak, ek gelir olarak görülürken teknolojinin gelişmesi ve iş fikirlerinin daha yoğun bir şekilde gelişmesiyle imkanlar da artmış durumdadır. 2016 yılı için popüler olması beklenen evde yapılabilecek iş fikirlerini sizler için derledik.

1- Evde Masaj Terapisti olmak

Bu işi yapmak için bir masaj lisansına ihtiyaç duyacaksınız. Eğer evden para kazanmak için yapılabilecek bir iş üzerine kariyer düşünüyorsanız, masaj konusunda kısa süreli bir eğitim almak be lisans elde etmek çok da zor sayılmaz. Evinizde bulunan bir odayı masaj salonuna dönüştürerek çevrenizdeki insanlara hünerlerinizi göstermek ve güzel bir kariyerin ilk adımlarını atmak düşündüğünüzden daha kolay.

2- Evde İç Mekan Tasarımı

Eğer tasarım konusunda bir tutkunuz varsa ve iç mekan dekorlarından, yerleşiminden, renk uyumlarından anlıyorsanız, bu mesleği yapmak hiç te zor değil. Üstelik herhangi bir lisans ya da diplomaya bile ihtiyacınız yok. Tek yapmanız gereken bu konudaki yeteneğinizi ilk başlarda yakınlarınıza, arkadaşlarınıza göstermek ve böyle bir işe başladığını anlatmak. Bu iş için bir ofise de ihtiyacınız yok, evinizden bir bilgisayar ile dosyalama ve iletişim işlerini halletmeniz mümkün. Adınız duyuldukça işleriniz de büyüyecektir.

3- Evde Tercümanlık

Eğer diller konusunda bir yeteneğe ve bilgiye sahipseniz, evinizden serbest bir şekilde para karşılığı tercüme ve çeviri işleri alabilirsiniz. Üstelik bu işin ücretleri de oldukça güzel. Günümüzde hemen hemen her dilde çeviriye ve tercümana ihtiyaç duyuluyor. İnternet üzerinde çeviri işleri alabileceğiniz bir çok web sitesi de bulunuyor. Bir kaç iş yaptıktan sonra adınızı duyurmanız, kendinize ait bir profil oluşturmanız da mümkün.

4- Evde El Yapımı Ürünler

Eskiden beri ülkemizde yapılan el yapımı ürün satışları genel olarak yol kenarlarında ve ya pazarlarda açılan standlardagerçekleşen satışlar ile olurdu. Günümüzde teknolojinin nimetlerinden faydalanarak Evden Para Kazanmak için internetikullanabilirsiniz. İnternetteki bir çok ikinci el satış sitelerinde ürünlerinizi tanıtabilirsiniz. Ya da biraz sermaye koyarakkendi web sitenizi kurabilirsiniz.

5- Evde Enstrüman Öğretmenliği

Evden Para Kazanmak için bir diğer yolda evde enstrüman dersleri vermek. Herhangi bir enstrüman konusunda bilgiliyseniz, bulunduğunuz kentteki gençlere enstrüman dersleri verebilirsiniz. Günümüzde her yerde, her çeşit enstrümana ilgi duyan insanlar bulunabiliyor. Üstelik ders ücretleri de oldukça güzel para kazanmanıza imkan sağlayabiliyor.

7- Evde Çocuk Bakımı

Özellikle hanımların yapabileceği bir iş olan çocuk bakımı, evinizden çıkmadan komşularınızın çocukları ile ilgilenmeniz anlamına geliyor. Özellikle çalışan anne babaların bu konuda büyük sıkıntıları bulunmaktadır. Herkese güvenemeyen anne babalar, tanıdıkları ve bildikleri insanlara gönül rahatlığı ile çocuklarını bırakabiliyorlar.

8- Evde hamur işleri üretmek

Evde yapılan hamur işleri dışarıda satılanlara göre daha çok tercih edilebiliyor. Özelikle çevrenizde kısa bir araştırma yaparsanız hamur işlerini tercih edecek bir çok çalışan kişi bulabilirsiniz. Fiyatlar konusunda ise insanlar özellikle yapılan ev işi hamur ürünlerinin sağlık ve hijyen açısından daha temiz olacağını biliyorlar. İşin sırrı ise pazarlama ve dağıtım ağınızda. Ne kadar çok kişi bu işi yaptığınızı bilirse o kadar da çok para kazanmanız mümkün.

9- Evde internet üzerinden mobil uygulama yapmak

Gençlerin tercih ettiği bu çalışma yöntemi için uygulama konusunda eğitim almalısınız ve kendi referanslarınızı oluşturmalısınız. Özellikle Android ve İos platformlarında internet üzerinden sıkça uygulama yaptırmak isteyenlerle karşılaşabilirsiniz. Küçük şirketler, kataloglar, oyun yaptırmak isteyenler ve web sitelerine özel bir çok geniş alanda iş almanız mümkün.

10- Evde makale yazmak 

Günümüzde en popüler evde yapılan işler serisinde yer alan evde makale yazmak 2016 yılında da geçerliliğini koruyor. Bir çok web sitesi ve haber sitesi içeriklerini arttırmak için evlere yazı yazma işi veriyor. İnternet üzerinden yapılan bu işte makale başı veya kelime başı fiyatlandırmalar mevcut. Ortalama bir makale 5-10 Tl civarında oluyor. Yazım dili, makalenin orjinal olması ve işi zamanında teslim etmek çok önemli.