Hediye Seçimini Kolaylaştıran İş Fikirleri

tarafından
Hediye Seçimini Kolaylaştıran İş Fikirleri

Müşterilerin hediye seçimini kolaylaştırmaya yönelik sistemlere sahip son model iş fikirleri burada…

hediye-resim

 

Günümüzde, insanların zevklerinin oldukça farklılaşması, ürünlerin ve hizmetlerin yüzlerce seçeneklere sahip olması, özel günlerde alınacak hediyelerin de seçimini zorlaştırmaktadır. Şimdi tanıtacağımız iş fikirleri, müşterilerin hediye seçimini kolaylaştırmaya yönelik olarak dizayn edilmiş fikirlerdir.

SugarWish

Sugarwish adlı uygulama, müşterilerin, hediye alacakları kişilere elektronik bir hediye kartı yollamasına olanak sağlayan bir platforma sahip. Elektronik kart ile sugarwish’in platformu üzerinden çeşitli şekerlemeler ve çikolatalar alınabiliyor. Klasik paket ve Ultimate paket gibi seçenekleri olan platform ile hediye alacağınız kişinin mailine elektronik bir hediye kartı yolluyorsunuz. Mail’de bulunan kişisel e-kart, platform üzerinden hediye alan kişinin ücretsiz alışveriş yapması sağlanıyor.

Personal Wine

Personal Wine uygulamasının özelliği ise, hediye almak istediğiniz kişiye özel şişe ve etiket oluşturarak şarap ulaşımını sağlamak olarak göze çarpıyor. Platformun sunduğu bir çok şişe ve etiket tasarımını kullanabiliyor ve etiket üzerindeki şekil ve yazıları istediğiniz gibi kişiselleştirebiliyorsunuz.

Sesame

Bu uygulama ise özel tasarım hediye paketleri üzerine yoğunlaşmış bir platforma sahip. Erkekler için, kadınlar için ve çocuklar için şeklindeki kategoriler altında beğeniye sunulan hediyeler, özel tasarım hediye paketleri ile gönderiliyor. Hediyeler arasında, yiyecek ve içecekler, ufak hediyelik eşyalar, lüks eşyalar olduğu gibi, güzellik merkezleri ve spa gibi hizmet hediyeleri de satın alınabiliyor. Sesame kategorileri içinde bir çok özel tasarım ürünler bulunuyor ve hediye fiyatları genel olarak 30 doların altında olarak görünüyor. Uygulama ayrıca akıllı telefon üzzerinden de kullanılabiliyor.

GiftStarter

Bu platformumuz ise hediyelik eşya satış ve ulaştırılmasından çok hediye alma organizasyonları üzerinde yoğunlaşmış. İş arkadaşları ya da dost aileler arasında para toplanılarak hediye alma organizasyonunun karışıklığını gidermek ve daha düzenli bir şekilde toplama işleminin yapılmasını amaçlayan GiftStarter, web sitesi üzerinden 4 milyon farklı hediye seçeneği de sunuyor. Platform üzerinden bir hediye için kampanya başlatan hediye almak isteyen kişiler, bu hediyeyenin fiyatını toplayana kadar kampanyaya para bağışlayabiliyor. Gerekli miktarda bağış toplandığında, hediye belirtilen adrese teslim edilirken her bağışçıya ait özel bir kart da paketin içinde bulunuyor.

Gyft

Gyft, bir akıllı cihaz uygulamasıdır. Uygulamanın amacı ise, firmaların verdiği hediye kartlarının, fiziksel olarak çanta ya da cüzdanda taşınmasını önlemesidir. Bu sayede gereksiz yer kaplama ve ağırlık sorunundan kurtulurken, hediye çeklerinin yıpranması da önleniyor. Uygulama üzerinden hediye çekleri takas edilebiliyor, arkadaşlara gönderilebiliyor ya da direkt olarak uygulama üzerinden kullanılabiliyor.