Metric’ten %40’lık büyüme

tarafından
Metric’ten %40’lık büyüme

METRIC’ten ilk çeyrekte %40’lık büyüme
10.05.2016

Bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 40’lık bir büyüme gerçekleştiren METRIC’in büyümesinin %91’lik kısmını ise danışmanlık gelirleri oluşturdu.
Analitik uygulamalar ve iş zekâsı konularındaki uzmanlığını ile kurumların iş süreçlerini geliştiren çözümler sunan METRIC, çalışanları ile birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.
2015 yılının değerlendirildiği ve 2016 hedeflerinin açıklandığı toplantıda METRIC Genel Müdürü Gökhan Arıksoy, METRIC’in 2015 yılında danışmanlık ve Ar-Ge gelirlerinde yüzde 13 büyürken 2016 yılına da hızlı bir giriş yaptığını kaydetti. 2016 yılının ilk çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemindeki toplam satış gelirlerine göre %40’lık bir büyüme gerçekleştirdiklerini vurgulayan Arıksoy, bu büyümenin %91’lik kısmını danışmanlık gelirlerinin oluşturduğunu belirtti.
Arıksoy konuşmasında, “Geçen yılki seçimlerden sonra siyasi ve ekonomik istikrarın tekrar sağlanmasıyla kurumsal müşterilerimizin yatırım kararları ciddi anlamda hızlandı. Hedefimiz 2016 yılında 2015 rakamlarının üzerine çıkarak yüzde 30-35 bandında bir büyüme yakalamak.” dedi.
Metric olarak 100’e yakın personel sayısının yüzde 40’ını Ar-Ge personeli olarak istihdam ettiklerini de vurgulayan Arıksoy, “TÜBİTAK Ar-Ge projelerimizin ilk meyvelerini 2015 yılında aldık ve bu kapsamda iki Ar-Ge projemizden ürettiğimiz yazılım ürünlerini Yapı Kredi Bankası, HSBC, Turkcell, Vodafone, BAT ve AvivaSA ile hayata geçirdik. Yine 2015 yılı içerisinde Sanayi Bakanlığından Ar-Ge merkezi sertifikamızı aldık. Yapmış olduğumuz Ar-Ge çalışmalarımızı ve geliştirmelerimizi hem Türkiye pazarı için hem de global pazar için gerçekleştiriyoruz. Bu alanda yurtiçi ve yurtdışı referanslarımız daha da artacaktır. Bazı global firmalarla yurtiçi-yurtdışı ortaklıklar planlıyoruz.” şeklinde konuştu.
“Müşterilerimizin verimlilik ve karlılıklarını arttırırken aynı zamanda maliyetlerini de düşürerek, uluslararası rekabet güçlerini en üst seviyeye taşıyan iş analitikleri çözümleri geliştirmeliyiz.” mesajının çıktığı toplantıda geçen yıl başarılı performansları ile dikkat çelen çalışanlara da ödülleri takdim edildi. Aynı zamanda bu yılki ödüller, ödül alanlar adına Lösemili Çocuklar Vakfı’na (LÖSEV) bağış yapılması şeklinde özelleştirildi.
METRIC hakkında
2007 yılında kurulan METRIC, analitik uygulamalar ve iş zekâsı konularındaki uzmanlığını iş süreçleri deneyimiyle birleştirerek kuruluşların ihtiyaçlarına özel çözümler geliştiren ve SAP BusinessObjects sertifikalı geniş danışman kadrosuyla uzmanlık konularında hizmetler sunan bir yazılım ve danışmanlık firmasıdır. METRIC, SAP Türkiye’nin BusinessObjects konusunda Gold Partner seviyesine ulaşmış ilk iş ortağıdır. 8 yılı aşkın süredir, SAP BusinessObjects uygulamaları konusunda tüm faaliyetlerini, koşulsuz müşteri memnuniyetine dayanan bir hizmet anlayışıyla sürdürmektedir. METRIC, SAP Türkiye iş ortakları arasında İş Zekâsı ve Veri Ambarı gelirlerine göre 1. sırada, Bilişim 500 araştırma sonuçlarına göre yine aynı kategoride 3. sırada yer almaktadır. Ar-Ge faaliyetleri, araştırmacı kadrosu ve sektöre getirdiği yenilikler nedeniyle Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen Ar-Ge Merkezi Belgesi’nin de sahibi olan METRIC, inovatif çözümlerle sektöre yön vermektedir. Konularında uzman ve sertifikalı geniş danışman kadrosuyla, global ekonominin gerektirdiği üstün teknoloji standartlarını kullanarak, ulusal ve uluslararası düzeyde başarılı projelere imza atmaktadır. http://www.metric.net/

İlgili Kişi:
Esra Şavkın

Marjinal Porter Novelli

0212 219 29 71 /0537 858 85 49

esras@marjinal.com.tr