Mobil Pazarlama Derneği – Mobil Pazarlama Girişimcilik Yarışması

40 ülkede faaliyet gösteren Mobil Pazarlama Derneği’nin işbirliğiyle; mobil kanallarda geliştirilen fikirlerin sayısını artırmak ve bu alandaki girişimcilere destek sağlamak amacıyla, yılın mobil girişimcisini seçecek.

Garanti Bankası’ndan yapılan açıklamaya göre, yarışmanın ön elemeleri, 2013 yılının şubat ayında yapılacak. Finale kalan 5 girişimci fikirlerini, mart ayında, sektörün önde gelen isimlerinden oluşan jüriye sunacak. 
     Değerlendirmenin sonucunda 1. seçilen girişimciye 15 bin TL, 2.’ye 10 bin TL, 3.’ye ise 5 bin TL nakit para ödülü verilecek. Adaylar, ”garanti.com.tr/mobilgirisimci” adresinden alacakları formu, gerekli belgelerle beraber, 30 Ocak 2013 tarihine kadar ”mobilgirisimci@garanti.com.tr” adresine ileterek, başvuruda bulunabilecek. 
     Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, ”Garanti Bankası olarak 10 yıldır KOBİ’lere hizmet veriyor, ülkemizin girişimci güçlerini koşullar ne olursa olsun desteklemenin yollarını arıyoruz. Yıllardır KOBİ’lerle yanyana çalışarak edindiğimiz bilgi birikimi ve deneyimlerimizi, artık mobil girişimcilik ekosisteminin desteklenmesinde de kullanacağız. Bu destek yalnızca finansmanla sınırlı kalmayacak. Mobil girişimcileri cesaretlendirmek ve mobil kanallarda geliştirilen fikirlerin sayısını artırmak amacıyla, Mobil Pazarlama Derneği’yle beraber yılın mobil girişimcilerini seçeceğiz. İyi planlanmış, yaratıcı ve inovatif mobil iş fikirlerinin somut, başarılı projelere dönüşerek hayata geçmesinde rol alacağımız için heyecanlıyız” ifadelerini kullandı. 
     Mobil Pazarlama Derneği Türkiye Başkanı Fırat Ertem ise ”Mobil alanda pek çok farklı fikir geliştiriliyor ama her zaman hayata geçirecek kadar şanslı olamayabiliyor hayal edenler. Biz Mobile Marketing Association Türkiye olarak mobil alanda doğru fikirlerin hayata geçmesine destek olmak ve bu alanda iştahı canlı tutmak, iyi örnekler yaratmak adına Garanti Bankası’nın da desteği ile 2013’te fikir sahiplerinin hayal ortağı olmak istedik. Bu yarışmanın, mobil alanda fikir sahiplerine ilham ve umut vermesini arzu ediyoruz ve tüm katılımcılara şimdiden başarılar diliyoruz” değerlendirmesinde bulundu. 
     Mobil Girişimci Yarışması’nın Reklamcı Serdar Erener başkanlığındaki jürisi, Garanti Bankası KOBİ Bankacılığı Koordinatörü Esra Kıvrak,Garanti Bankası Şubesiz Bankacılık Birim Müdürü Deniz Güven, Garanti Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Fatih Bektaşoğlu, Bilişim Gazetecisi Serdar Kuzuloğlu, Mobil Pazarlama Derneği Türkiye Başkanı Fırat Ertem, Arda Kutsal (Webrazzi), Volkan Biçer (Mobilike), Rima Erdemir (Medyanet), Erol Nahmias (Fugo), Ender Emre Kanaat (Vodafone) ve Berna Şamiloğlu’ndan (Turkcell) oluşuyor. 
     
     ”Mobil Girişimci Destek Kredisi” verilmeye başlandı  
     Garanti Bankası, teknoloji odaklı yenilikçi girişimlerin artmasını sağlamak amacıyla, mobil uygulama geliştiren girişimcilere, iş kurmaları ve büyütmeleri için finansman desteği veriyor. Mobil platformlarda oyun, sosyal medya ve finans uygulamalarını hayata geçiren girişimciler, ”Mobil Girişimci Destek Kredisi” kullanabiliyor. 
     Uygun faiz oranları ve vade alternatifleriyle 50 bin liraya kadar verilen destek kredisi kapsamında, girişimcilere,vade boyunca tüm hesaplarından işletim ücreti muafiyeti ve 6 ay boyunca ücretsiz para transferi imkanı da sunuluyor.

A.A  Muhabir: Hasan Arslan 
          Yayıncı: Affan Kulunyar

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir