Naylon ve kauçuktan kompozit malzeme üretimi

Ekonomik kriz döneminde işine son verilen kadın girişimci,bir yıl süreyle iş aradığını ancak evli ve çocuklu olması nedeniyle iş bulmakta zorlanınca rotayı patronluğa çevirdiğini anlattı.

Sakarya’da ekonomik kriz döneminde işine son verilen kadın girişimci, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığından (KOSGEB) aldığı işletme kuruluş desteğiyle kurduğu tesiste naylon ve kauçuktan kompozit malzemeler üretmeye başladı.

Erenler ilçesindeki Güney Mobilyacılar Sanayi Sitesi’ndeki atölyesinde üretime başlayan kimyager Özlem Gökçek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kriz döneminde hamile olması nedeniyle işten çıkarıldığını, kendi işinin patronu olmaya karar verdiğini söyledi.

Bir yıl süreyle iş aradığını ifade eden Gökçek, “Çalışma şartları sanayi bazlı olduğu için evli ve çocuklu bir kadının iş bulması daha zor. Genellikle sektörümüzde erkekler tercih ediliyor. Hayalim de böyle bir işti. Geri dönüşümle doğaya katkıda bulunmak, kızıma da güzel bir gelecek bırakmak niyetindeydim. O nedenle de bu işe karar verdim” dedi.

 

kompozit-malzeme-üretimi-isfikri

 

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir