Organik Ayran Girişim Bayilik

tarafından
Organik Ayran Girişim Bayilik

Organik ürünlere olan talep bu alanda yeni ürünleri de beraberinde getiriyor. Daha önce organik süt üretimini gerçekleştiren Tire Süt Kooperatifi şimdi de organik ayranı piyasaya sundu. O rganik sütten elde edilen tamamen organik ayranlar, İstanbul, Ankara ve İzmir’de Migros, Tansaş ve Kipa hipermarketlerinin yanı sıra, İzmir’de Pehlivanoğlu süpermarketlerinde satışa başlandı.

Bu grubun yeni yıldızı olmaya aday organik ayranın kısa bir süre önce piyasaya sunulmasına karşın oldukça beğenildiğini söyleyen Tire Süt Kooperatifi Basın Danışmanı Koray Hoylu, “Tüketice doğal ürünlere bir dönüş var. Şimdi otellerden de teklifler almaya başladık.” Yorumunda bulundu.

Yatırımcılara, girişimcilereTire Süt Kooperatifleri olarak ayrıca bayilik verdiklerini belirtti. Yatırımcı Süt, ayran, sucuk ve Tire köfteden oluşan bu konsept girişimciler için yeni bir iş modeli oluşturabilir” diye ekledi. İlk olarak Cam şişede litrelik olarak satışa sunulan organik ayranın satış fiyatı ise 3.15 TL. gibi uygun bir fiyatta. Bu ve benzeri yeni yatırım girişim alanlarının değerlendirilmesini tavsiye ediyoruz.