Twitter Üye Olmayanlardan Bile Para Kazanacak

tarafından
Twitter Üye Olmayanlardan Bile Para Kazanacak

Twitter, “Önerilen İçerikler” projesi ile, üye olmayan kişilerden bile para kazanmayı hedefliyor.

Twitter, son dönemlerde yavaşlayan kullanıcı katılımı ve yeni üye sayıları nedeniyle yeni atılımlarla kendini geliştirmeye çalışıyor. Aylık kullanıcı sayısı 320 milyon olan Twitter, kullanıcı artış hızının yavaşlaması ile beraber farklı fikirlere yoğunlaşmış durumda.

twitter

Yapılan araştırmalarda aylık 320 milyon kullanıcısı olduğu belirlenen Twitter, ilginç bir istatistikle daha karşılaştı. Kullanıcı sayısının 320 milyon olmasına rağmen içeriklerine olan erişim sayısı 1 milyar civarında olduğunu gören geliştiriciler, üye olmayan kişilerin, üye olanlardan daha büyük bir potansiyele sahip olduğunu gördü.

Bu nedenle yeni bir projeyi de hayata geçirmek adına çalışmaya başlayan geliştiriciler, artık üye olmayan kullanıcıların Twitter’a girdiklerinde, Twitter ana sayfası ve üye olun yazılarının yanında, popüler olan ve Twitter tarafından önerilen içerikleri ziyaretçilere sunacak. Bu sayede reklam gelirlerinde de artış elde etme şansı yakalayacaklar.

Proje henüz taslak olarak görülürken, ziyaretçiler hakkında bilgisi olmayan Twitter’ın gösterilecek önerilen içerik ve reklamları nasıl belirleyeceği merak konusu. Yine de üye olmamasına rağmen Twitter içeriklerini tüketen kitle, firmanın iştahını kabartıyor.

Sizlerde Facebook gibi Twitter’da kendi sayfalarınızı açıp satışlar yapabilirsiniz.Artık sadece üyelere değil üye olmayan kişilerede ulaşmak çok kolay olacak.