Üniversite’de Eğlenerek Para Kazanmanın 7 Yolu

Üniversite  öğrencileri eğitim hayatlarını etkileyemeyecek şekilde para kazanmak isterler. Bunun içinde çeşitli iş araştırmaları yaparlar. Özellikle öğrencilerin hoşuna gidebilecek, hem eğlenip hem de para kazanabilecekleri meslekleri sizler için derledik. İşte üniversite öğrencileri için para kazanma yolları:

1. Anketörlük Yapma

anketorluk

Üniversite yıllarının en güzel yanlarından birisi de birçok arkadaş çevresi edinebilmemizdir. Hatta bu arkadaş çevresi sayesinde tanımadığımız insanlarla dahi aynı ortamda bulunabilir, sohbet edebiliriz. Bu çevre giderek genişler ve mezun olmamıza yakın yüzlerce insan tanımış olabiliriz. Neden bu kadar çok kişiyi tanıyor olmanızı paraya çevirmeyesiniz ki? İşte bunun da en güzel yöntemi anketörlük. Tanıdığınız veya tanımadığınız kişilere anket doldurtarak para kazanabilirsiniz. Belki de üniversite yıllarının en güzel günlerini en zevkli çekilde geçirebilir ve para kazanabilirsiniz.

2. Animatörlük

animasyon_8

Animatörlük yapmak kılıktan kılığa girmek demektir. Zaten gireceğiniz kılıkta da kimse sizi tanımayacağı için çekinmek gibi bir sorununuz da olmayacak. Bazen çocukları eğlendiren bir palyanço, bazen de yetişkinleri işyerine çekmek isteyen bir sokak göstericisi. Öğrencilik yıllarında yapılabilecek kolay mesleklerin başında geliyor.

3. Blog ve Site Yazarlığı

blog
Blog yazarlığı yapmak biraz dilbilgisi gerektirse de, hemen hemen herkes ilgi duyduğu konularda yazabilir ve bu yazdıklarını çeşitli ortamlarda paraya çevirebilir. Yani blog yazarlığı boş vakitlerinizde yapabileceğiniz, hem klavye yazma hızını geliştirebileceğiniz, hem de kelime darağacınızı genişletebileceğiniz güzel bir meslek.

4. Figüranlık Yapmak

Eğer okuduğunuz üniversitenin yakınlarında veya şehirde film ve dizi çekimleri varsa figüranlık için başvurabilirsiniz. İnanınbu muhteşem bir deneyim olacaktır. Hem de hatrı sayılır bir ücret kazanabilmenizi, belki de yeteneğiniz varsa bu yolda ilerlemenizi sağlayabilir.

figuran

5. Köpek Bakmak

köpek

Çevrenizde köpek besleyen fakat köpeklerine ayıracak vakitleri olmayanlar için hem bakıcılık, hem de gezdirme hizmeti verebilirsiniz. Öğrenciyken yapılabilecek güzel mesleklerin başında geliyor. Köpekleri sevenler için ideal bir meslek. Ancak bir eksi yönü, köpek besleyen ve bunun için bütçe ayıran kişi sayısı fazla değil. Genelde lüks kesimlerde yapılabilecek bir meslek ve müşteri bulmak sizin elinizde.

6. Parti ve Toplantıları Organize Etmek

toplanti

Aslında bu iş tam da üniversite öğrencilerine göre bir iştir. Parti organize edilmesini isteyen firmalar veya kişiler üniversite öğrencilerinin çevresinin geniş olması nedeniyle tercih ederler. Bu nedenle üniversite öğrencileri için bu meslek idealdir.

7. Part-Time İş ve Kurumsal Deneyimler

[ File # csp4259982, License # 1240223 ] Licensed through http://www.canstockphoto.com in accordance with the End User License Agreement (http://www.canstockphoto.com/legal.php) (c) Can Stock Photo Inc. / Andres

Öğrenciyken part-time iş fırsatlarını kaçırmayın. Özellikle okuduğunuz bölümle alakalı olarak part-time iş bulabiliyorsanız kaçırmayın. Çünkü ileride iş hayatında karşınıza çıkacak fırsatlarda tecrübe sahibi olmanız sizin için önemlidir. Bu fırsatları iyi değerlendirerek Cv’nize yazabileceğiniz bir iş geçmişinizin olması gerekebilir.

Para Kazanma - İş Fikirleri - Bayilik / Franchise


MorPabuclar.Com